Naujienos


 

28.06.2017

„RENAULT TRUCKS“: NAUJASIS EKSPERIMENTINIS SUNKVEŽIMIS NAUDOS DAR MAŽIAU DEGALŲ IR Į APLINKĄ IŠSKIRS DAR MAŽIAU CO2

FALCON projektas įgalins „Renault Trucks“ turėti laboratoriją ant ratų

„Renault Trucks“ tęsia tyrimus, skirtus dar labiau pagerinti energijos naudojimo efektyvumą sunkvežimiuose. FALCON projekto rėmuose siekiama sukurti sąstatą su eksploatacinių priemonių rinkiniu bei pademonstruoti ambicingą potencialą dar labiau sumažinti degalų sąnaudas ir anglies dvideginio emisiją inovatyvaus dizaino priemonėmis.

Mažesnės degalų sąnaudos visuomet buvo visų „Renault Trucks“ sunkvežimių konstravimo ašis, kadangi sunkvežimiai yra kuriami taip, kad atneštų didžiausią pelną transporto įmonėms. Kartu su jau pristatytais „Optifuel Lab 1“ bei „Optifuel Lab 2“, o neseniai – ir distribuciniam transportui skirto „Urban Lab 2“ tyrimų projektais „Renault Trucks“ vysto naujo eksperimentinio sunkvežimio ir puspriekabės projektą, galintį sunaudoti 13% mažiau degalų nei standartinis „Renault Trucks T“ sąstatas.

FALCON (Flexible & Aerodynamic Truck for Low CONsumption – lankstus ir aerodinamiškas, mažai degalų naudojantis sunkvežimis) projektą vysto partnerių, vadovaujamų „Renault Trucks“, konsorciumas, kuriame bendradarbiauja įvairios kompanijos ir organizacijos, tokios kaip „Faurecia“, „Michelin“, „Total“, „Fruehauf“, „Wezzoo“, „Benomad“, „Styl'Monde“, „Polyrim“, „Enogia“, IFPEN, Centrinė Liono mokykla (LMFA) ir IFSTTAR (LTE; LESCOT). Projektas yra iš dalies finansuojamas Prancūzijos vyriausybės tarpinstitucinio, mokslinius tyrimus remiančio FUI Regionų fondo.

Projekto tikslas - sukurti sunkvežimį, vežėjui suteiksiantį maksimalią investicijų grąžą po dviejų metų eksploatacijos, transporto priemonę naudojant įprastomis veiklos sąlygomis bei numatant gamybos pradžią vidutinės trukmės perspektyvoje. Vystant šį projektą didžiausias dėmesys teikiamas bendrų sunkvežimio ir puspriekabės sąstato aerodinaminių savybių gerinimui, naujų, itin mažą pasipriešinimą riedėjimui turinčių padangų, pagalbinių vairavimo ir efektyvaus degalų naudojimo kontrolės sistemų vystymui, taip pat – patobulintų variklių, turinčių naujausios kartos „Rankine“ ciklo šilumos rekuperavimo sistemas, bei geresnes tepimo savybes turinčių alyvų naudojimui. Visos šios technologijos, išskyrus „Rankine“ ciklo sistemą, bus įdiegtos eksperimentiniame sunkvežimyje ir jau 2018-ųjų pabaigoje testuojamos realiomis eksploatacijos sąlygomis.

FALCON projektas, kurį numatoma užbaigti 2020-ųjų pabaigoje, įgalins „Renault Trucks“ turėti laboratoriją ant ratų, leisiančią ne tik įvertinti naujausias technologijas, skirtas mažinti degalų sąnaudas, bet ir pasiruošti įgyvendinti ateityje griežtėsiančius ES reikalavimus anglies dvideginio emisijai, taip pat – numatomą bendrą sunkvežimių, jų matmenų bei padangų reguliavimą sunkiajame transporte.

Daugiau informacijos:
Laurynas Bričkus – Tel. +370 (8) 698 75977 – laurynas.brickus@volvo.com