Naujienos


 

01.04.2019

„RENAULT TRUCKS“ SANDĖLIO VALDYMUI IR FOTOGRAFAVIMUI NAUDOS DRONUS

Inovatyvių sprendimų diegimas

„Renault Trucks“ tikslesniam ir efektyvesniam sandėlio atsargų valdymui panaudos dronus ir 360o fotografija pagrįstus sprendimus. Dronai naudojami ašis gaminančioje gamykloje, o taip pat naudotų sunkvežimių fotografavimui.

Sandėlio dronas ašių gamykloje

Sandėlio ir jame esančių atsargų kontrolė yra vienas iš monotoniškiausių darbų sandėlyje, o pasikartojantys judesiai neretai lemia įvairius darbuotojų sveikatos sutrikimus. Štai kodėl „Renault Trucks“ ašis gaminančiame centre, įsikūrusiame Liono Saint-Priest priemiestyje, sandėlio atsargų kontroliavimui nuspręsta pasitelkti  dronus. Anksčiau šį darbą, naudodamiesi žiūronais, atlikdavo sandėlio darbuotojai

Turėdamas skrydžio planą ir trimis brūkšninių kodų skaitytuvais aprūpintas dronas kiekvieno sandėlyje esančio padėklo vietą nustato vos per šešias sekundes: dešimt kartų greičiau nei tai atlikdavo žmogus. Be to, autonomiškai veikiantis įrenginys taip pat fotografuoja kiekvieną padėklą, taip užtikrindamas, kad prireikus būtų galima lengvai apžiūrėti kiekvieną objektą.

Bendradarbiaudami su IT sprendimų kompanija „Hardis“, kruopščiai išstudijavome stelažų išdėstymą sandėliuose ir paruošėme skrydžių valdymo programą planšetiniam kompiuteriui. Mūsų dronai gali efektyviai dirbti šimtuose skirtingų lokacijų, – sako „Renault Trucks“ ašių gamyklos vadovas Vincentas Marlinge. – Operatoriui išmokti valdyti šią įrangą labai parasta dėl intuityvios sąsajos. Dronas yra visiškai autonomiškas, ir operatorius valdo ne patį droną, o jo skrydžio planą.

Baigus inventorizaciją pateikiama ataskaita su pažymėtomis neatitiktimis. Sandėlio darbuotojai daugiau dėmesio gali skirti darbui su atsargų valdymo programa, tokiu būdu sutaupydami daug laiko. Dronai garantuoja, kad sandėlio duomenų bazė tiksliai atitinka joje esančių atsargų kiekius bei iki minimumo sumažina galimas gamybos prastovas.

Dronas fotografuos naudotus sunkvežimius

„Renault Trucks“ taip pat pritaikys dronus naudotų sunkvežimių centre Lione. Drono nufotografuotos 360 laipsnių kampo, aukštos kokybės nuotraukos bus pateiktos naudotų sunkvežimių prekybos platformoje www.used-renault-trucks.com internete.

Kiekvienas dronas skris vadovaudamasis nustatytu skrydžio planu su aštuoniomis vietovės žymomis. Operatoriaus valdomas dronas iš visų pusių vieną sunkvežimį gali nufotografuotis vos per tris minutes.

Mes vienodai aptarnaujame visus klientus, tiek perkančius naujus, tiek ir naudotus sunkvežimius. Įdarbinę dronus sutaupome daug laiko pateikdami itin kokybiškas 360º naudotų sunkvežimių nuotraukas, kurioms taikomi tokie pat standartai, kaip ir fotografuojant naujas transporto priemones,“ – paaiškina skaitmeninių sprendimų vadovas Pascalis Philis.

Bandymai Lione vyks iki 2019 m. rudens, o vėliau šis sprendimas bus pritaikytas ir kitose šalyse esančiuose „Renault Trucks“ naudotų sunkvežimių centruose.