Naujienos


 

11.07.2017

LIETUVAI TARPTAUTINIAME „OPTIFUEL CHALLENGE 2017“ VARŽYBŲ FINALE ATSTOVAUS DANAS TUMOSA

RACIONALAUS VAIRAVIMO VARŽYBŲ LIETUVOS FINALAS

Liepos 8 d. Kaune susitiko 19 sunkvežimių vairuotojų, kurie rungėsi  racionalaus „Renault Trucks“ sunkvežimių vairavimo varžybų „Optifuel Challenge“ Lietuvos finale. Čempiono titulą iškovojo ir į tarptautinį varžybų finalą Ispanijoje vyks UAB „Transeiga“ atstovas Danas Tumosa.

Šeštadienį, liepos 8 d. 19 sunkvežimių vairuotojų susirinko „Renault Trucks“ sunkvežimių centre Kaune. Čia vyko jau antrasis, kas antrus metus organizuojamų tarptautinių racionalaus vairavimo varžybų „Optifuel Challenge“ Lietuvos nacionalinis finalas. Šiuo renginiu pristatomos „Renault Trucks“ technologijos ir sprendimai, kurie padeda sumažinti transporto įmonių išlaidas degalams, atskleidžiama racionalaus vairavimo įgūdžių svarba ir apdovanojami geriausi vairuotojai. Įtemptoje kovoje šiemet Lietuvos varžybų čempionu tapo UAB „Transeiga“ atstovas Danas Tumosa.

„Ekonomišku sunkvežimių vairavimu domiuosi bei įvairiose varžybose dalyvauju jau ne vienerius metus, todėl atvažiavau kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Antra vertus, akivaizdu, kad per pastaruosius metus nuolat kyla konkurentų meistriškumo lygis, be to, Lietuvos finale dalyvavo ir Vytautas Luotė, prieš dvejus metus laimėjęs antrąją vietą tarptautinėse  „Renault Trucks“ ekonomiško vairavimo varžybose, tad lengva tikrai nebuvo. Skiriasi ir renginio formatas: „Renault Trucks“ organizuojamose varžybose vertinamas ne tik greitis ir degalų sąnaudos, bet ir daugelis kitų parametrų: riedėjimas tuščiąja eiga, gebėjimas išlaikyti variklio sūkius optimalių sūkių ribose, todėl varžybos reikalavo maksimalaus susikaupimo“, - sakė šiuo metu kasdien sunkvežimio nebevairuojantis, bet transporto įmonei vadovaujantis Danas Tumosa.

Renginio pradžioje visi dalyviai burtų keliu buvo paskirstyti į tris pusfinalius ir vairuodami tris identiškus 480 AG „Renault Trucks“ T gamos 38 tonų bendrosios masės sąstatus nuo varžybų starto ir finišo baze tapusio „Renault Trucks“ sunkvežimių centro turėjo įveikti beveik 30 km ilgio trasą bendrojo naudojimo kelyje važiuodami didžiausiu vidutiniu greičiu bei sunaudodami kuo mažiau degalų. Visi vairuotojai buvo vertinami pagal „Optifleet“ sistemos funkciją – ekotaškus, kurie parodė, kaip efektyviai kiekvienas dalyvis panaudojo sunkvežimį kelyje.

Vietą finaliniame važiavime galėjo užsitikrinti tik po vieną, geriausius racionalaus vairavimo įgūdžius pademonstravusį ir daugiausia ekotaškų surinkusį vairuotoją iš kiekvieno pusfinalio. Ekotaškais buvo vertinamas transporto priemonės inercijos panaudojimas riedant, stabdžių pedalo paspaudimų skaičius, variklio veikimo laikas ekonomiškų sūkių zonoje, didžiausias vidutinis važiavimo greitis ir degalų sąnaudos. Po važiavimo dalyviai atsakinėjo į klausimus apie racionalaus vairavimo principus bei sunkvežimio eksploataciją.  Už važiavimą dalyviai galėjo gauti 90 taškų, teoriją - 10 taškų, o maksimalus ekotaškų skaičius - 100.

Pusfinalių važiavimų metu vairuotojai vienas po kito startavo kas pusvalandį. Visiems dalyviams įveikus trasą ir įvertinus klausimyno atsakymus paaiškėjo, kad pusfinaliuose geriausius rezultatus pademonstravo ir į finalinį važiavimą pateko vienodai balų surinkę Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“ ir Vytautas Luotė iš UAB „Vakartis“ (88,9 taško) bei Martynas Bukauskis iš A.Griciaus ATĮ (76,9 taško).

Geriausiųjų trejetukas vienas po kito sėdo prie naujo, finaliniam važiavimui paruošto 520 AG T gamos vilkiko vairo. Paskutiniam dalyviui kirtus finišo liniją ir susumavus rezultatus, pirmąją vietą ant nugalėtojų pakylos iškovojo Danas Tumosa (91,8 taško), antrąją vietą užėmė Martynas Bukauskis (84,1 taško), bronza atiteko Vytautui Luotei (82,5 taško). Lietuvos čempionas Danas Tumosa rudenį atstovaus Lietuvai tarptautiniame „Optifuel Challenge“ varžybų finale Ispanijoje. Čia nacionalinių finalų nugalėtojai rungsis dėl „Optifuel Challenge“ nugalėtojo titulo ir pagrindinio prizo – 6 tūkst. eurų čekio vairuotojui ir „Renault Trucks“ T gamos sunkvežimio transporto įmonei.

Lietuvai tarptautiniame finale atstovausiantis Danas Tumosa ketina ruoštis iš anksto. „Susirinks geriausi vairuotojai, tad konkurencija bus milžiniška. Dabar ketinu pagilinti teorines žinias ir  geriau susipažinti su pačiu sunkvežimiu - juk kiekvieno gamintojo sunkvežimiai unikalūs, skiriasi jų valdymo niuansai“, - sakė nacionalinio finalo nugalėtojas. Antra vertus, pasak D. Tumosos, varžybose visada lemia ne tik žinios ir patirtis, bet ir sėkmė: „Visi dalyviai, net ir patys stipriausi jaudinasi, o jaudulys atneša ir klaidų, todėl tikiu, kad galiu kovoti ir dėl pačios aukščiausios vietos“, - sakė UAB „Transeiga“ vadovas.

Apie „Renault Trucks“ T gamos sunkvežimius
Varžybose naudoti „Renault Trucks“ T gamos vilkikai, kuriuose įdiegti naujausi techniniai sprendimai ir modernios technologijos, skirtos mažinti degalų sąnaudas: oro aptakų paketas ant kabinos stogo bei šonų ir naujausias 13 litrų darbo tūrio, Euro 6 C pakopos standartą atitinkantis variklis, su „Common rail“ tiesioginio įpurškimo sistema. Juose sumontuota pažangi, degalus taupanti pastovaus važiavimo greičio palaikymo sistema su „Optiroll“ funkcija, kintamo srauto stiprintuvo siurblys ir automatinė variklio atjungimo funkcija. Ši naujausia sunkvežimių karta taip pat aprūpinta kontroliuojančia važiavimo greitį „Optivision“ sistema, kuri, pasitelkdama geolokacijos duomenis, perjungia tinkamiausią pavarą, reguliuoja sunkvežimio greitį ir greitėjimą priklausomai nuo maršruto topografijos. Šis funkcijų paketas skirtas dar labiau padidinti gabenimo kompanijų veiklos efektyvumą bei pelningumą.

Tarptautinis finalas – 2017-ųjų spalį
Nacionalinių finalų nugalėtojai iš 30-ies šalių spalį Ispanijoje susirungs tarptautiniame finale. Finalą sudarys du etapai. Iš pradžių visi vairuotojai turės atsakyti į testo klausimus, kurie padės įvertinti jų teorines efektyvaus vairavimo žinias, vėliau seks 40-ies minučių vairavimo išbandymas, kurio metu jiems teks vairuoti „Renault Trucks T Optifuel“ sunkvežimį bendrojo naudojimo keliuose. Nugalėtoju bus paskelbtas vairuotojas, kuris važiuodamas didžiausiu vidutiniu greičiu sunaudos mažiausiai degalų. Jam atiteks 6000 Eur vertės čekis ir kelionė į Prancūziją, o jo atstovaujamai transporto įmonei - „Renault Trucks“ T 480 vilkikas.

Tarptautiniame finale dalyvaujančios šalys:
Alžyras, Belgija, Bulgarija, Čekija, Čilė, Estija, Ispanija, Italija, Izraelis, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Marokas, Norvegija, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Šveicarija, Tunisas, Ukraina, Vengrija, Vokietija.