Naujienos


15.07.2015

OPTIFUEL CHALLENGE 2015: LIETUVAI TARPTAUTINIAME VARŽYBŲ FINALE ATSTOVAUS VYTAUTAS LUOTĖ

Liepos 11 d. Kaune vyko racionalaus „Renault Trucks“ sunkvežimių vairavimo varžybų „Optifuel Challenge“ Lietuvos finalas. Čia 19 vairuotojų varžėsi dėl Lietuvos nugalėtojo titulo ir vienintelės vietos atstovauti Lietuvai tarptautiniame finale Portugalijoje. UAB „Stella Nova“ vairuotojas Vytautas Luotė pademonstravo geriausius racionalaus vairavimo įgūdžius ir tapo Lietuvos čempionu.

„Renault Trucks“ racionalaus sunkvežimių vairavimo varžybas „Optifuel Challenge“ Europoje organizuoja jau trečius metus. Lietuvoje varžybos vyko pirmą kartą, jose dalyvavo 19 profesionalių sunkvežimių vairuotojų iš 12 transporto paslaugas teikiančių įmonių. Dalyviai burtų kelių buvo paskirstyti į du pusfinalius ir sėdo prie identiškų „Renault Trucks“ T gamos vilkikų su 11 litrų, 460 AG varikliais, robotizuotomis „Optidriver“ pavarų dėžėmis ir krautomis triašėmis puspriekabėmis.

Visi vairuotojai, važiuodami 33 tonų bendrosios masės sąstatu, turėjo įveikti beveik 28 kilometrų trasą bendrojo naudojimo keliais sunaudodami kuo mažiau dyzelino ir neviršyti nustatyto laiko ir greičio limito. Dalyviai buvo vertinami balais pagal penkis racionalaus važiavimo kriterijus: riedėjimą, vidutinį stabdymų skaičių, važiavimo ekonomiškame sūkių diapazone laiką, trasos įveikimo laiką ir vidutines degalų sąnaudas. Šie duomenys buvo renkami naudojant „Infomax“ sistemą. Po važiavimo dalyviai turėjo atsakyti į 20 klausimų apie „Renault Trucks“ sunkvežimius ir ekonomišką vairavimą. Už važiavimą dalyviai galėjo gauti 90 taškų, o teorinė dalis sudarė 10 taškų, maksimalus taškų skaičius - 100.

Kol danguje virš Kauno lietaus pritvinkę debesys nuolat rungėsi su saule, o palaikymo komandos linkėjo sėkmės savo favoritams, visi vairuotojai kas pusvalandį vienas po kito startavo nuo varžybų baze tapusio „Renault Trucks“ sunkvežimių centro Vakariniame aplinkkelyje. Visiems dalyviams įveikus trasą paaiškėjo, kad pusfinaliuose geriausius rezultatus pademonstravo Andrius Vaičiulaitis iš „Greičio forma“ (78,6 taško) ir „Stella Nova“ vairuotojas Vytautas Luotė (70,1 taško), kurie finale rungėsi dėl 1-2 vietų. Mažajame finale susitiko Saulius Sabuckis (63,6 taškai) iš „Amber Cargo“ ir „Sijota“ atstovas Paulius Purauskas (69,1 taško).

Keturiems finalo dalyviams kirtus finišo liniją ir susumavus rezultatus, pirmąją vietą ant nugalėtojų pakylos iškovojo „Stella Nova“ vairuotojas Vytautas Luotė (83,8 taško). Antroji vieta atiteko Andriui Vaičiuliui (80,2 taško), bronza – Pauliui Purauskui (75,4 taško).

„Kasdieniniame darbe nesiekiu rekordų, tačiau tikrai stengiuosi važiuoti taupiai. Varžybose dalyvavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi laimėjimu. Racionalaus vairavimo paslaptis – maksimaliai panaudoti didžiulę sunkvežimio inerciją. Tai suprasti labai padėjo „Renault Trucks“ ekonomiško vairavimo mokymai bei patirtis vairuojant Ispanijos kalnų keliais ir serpantinais, – sako varžybų nugalėtojas Vytautas Luotė, pridurdamas, kad ne mažiau nei vairuotojo įgūdžiai svarbus ir pats sunkvežimis. – Man patinka „Renault“ sunkvežimiai: jie komfortiški, nes ne paslaptis, jog mes – tolimųjų reisų vairuotojai – sunkvežimiuose ne tik dirbame, bet ir gyvename“. Varžybų nugalėtojas taip pat pabrėžė, kad racionaliam vairavimui įtaką daro daug aplinkybių, kaip ir didžiausiu iššūkiu varžybų dieną tapusios nuolat besikeitusios oro sąlygos.

Lietuvos nugalėtojas Vytautas Luotė jau spalį atstovaus Lietuvai tarptautiniame „Optifuel Challenge“ varžybų finale Portugalijoje. Čia 39 dalyviai iš 20 šalių rungsis dėl „Optifuel Challenge“ čempiono titulo ir pagrindinio prizo – 8 tūkst. eurų čekio vairuotojui ir „Renault Trucks“ T gamos sunkvežimio, kuriuo nugalėtojo atstovaujama transporto įmonė galės nemokamai naudotis vienerius metus.

Racionalaus vairavimo varžybos parodo, kaip transporto įmonės ir vairuotojai gali pasiekti mažesnių degalų sąnaudų naudodamiesi „Renault Trucks“ „Optifuel Solutions“ pasiūlymais, kurie apima profesionalių vairavimo instruktorių teikiamus racionalaus važiavimo mokymus „Optifuel Training“, taip pat „Optifleet“ ir „Infomax“ degalų sąnaudų stebėsenos ir analizės sistemas.