Pranešimas žiniasklaidai

Coca-Cola Belgijoje pristatyta 30 Renault Trucks elektrinių sunkvežimių

Distribucija

Gaiviųjų gėrimų gamintojas Belgijoje investuoja į ilgalaikį tvarumą siekdamas sumažinti CO2 emisiją 75 proc.
Gaiviųjų gėrimų gamintojas Belgijoje investuoja į ilgalaikį tvarumą siekdamas sumažinti CO2 emisiją 75 proc.

Įmonė „Coca-Cola Europacific Partners“ (CCEP) pradės naudoti 30 elektrinių „Renault Trucks” sunkvežimių paskutinės mylios pristatymams Belgijoje. Pirmosios penkios transporto priemonės jau važinėja Antverpene. Bendradarbiaudamas su „Renault Trucks“, gėrimų gamintojas elektrifikuoja penktadalį turimų transporto priemonių ir sukuria didžiausią elektrinių sunkvežimių parką Belgijoje. Šiuo žingsniu bendrovė sumažins CO2 pėdsaką 75%, lyginant su dyzeliniais sunkvežimiais. „Mūsų pramonė susiduria su iššūkiais, kurie reikalauja greito prisitaikymo, tačiau taip pat esame tvirtai įsipareigoję laikytis ilgalaikės strategijos. Investicijos į elektrinius sunkvežimius leis „Coca-Cola Europacific Partners“ iki 2030 m. sumažinti CO2 emisiją 30 % visoje vertės grandinėje, o iki 2040 m. tapti neutralia klimato atžvilgiu“, – sako An Vermeulen, „Coca-Cola Europacific Partners“ prezidentas ir Belgijoje bei Liuksemburgo rinkų direktorius.

Pirmieji penki „Renault Trucks E-tech D “ ir „D Wide“ jau rieda Antverpeno gatvėmis, o kiti sunkvežimiai artimiausiais mėnesiais pasieks gamybos ir distribucijos centrus Gente ir Šodfontene Belgijoje. „Didžiąją pristatymų dalį vykdome į prekybos centrus bei įmones, esančias šalia mūsų centrų, o sunkvežimiai vidutiniškai nuvažiuoja 150 km per dieną“, – aiškina An Vermeulen. „Perėjimas prie elektrinio transporto yra pamatuotas, ir bendra investicija siekia apie 7 mln. eurų. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip mes laikomės ilgalaikės ir tvarios strategijos Belgijoje.“

Optimizuoti maršrutai

„Coca-Cola“ pasirinko konfigūraciją, leidžiančią „Renault Trucks“ elektriniams sunkvežimiams kasdien įveikti 200 km, o tai yra daugiau nei pakankamai aptarnauti 40% dabartinių CCEP vietinių maršrutų. Kiekvienam sunkvežimiui logistikos centre yra skirta įkrovimo stotelė, visiškai įkraunanti baterijas per naktį. Elektra šioms stotelėms tiekiama iš 100% žaliosios energijos, gaminamos vietoje.

Siekdami pasirinkti tinkamus sunkvežimius bei krovinių pakrovimo galimybes, „Coca-Cola“ glaudžiai bendradarbiavo su „Renault Trucks“: „Atidžiai išanalizavome „Coca-Cola“ logistikos duomenis, sukūrėme simuliacinius maršruto modelius ir realiomis sąlygomis atlikome bandymus, kurių metu buvo vertinome energijos sąnaudas, patogumą vairuotojams ir saugumą“, – sako Siegfriedas Van Brabandtas, „Renault Trucks Belux“ generalinis direktorius. „Sunkvežimiuose sumontuotos eliminuojančios akląsias zonas 360° kamerų sistemos, pėsčiuosius ir dviratininkus įspėjantys garsiakalbiai bei durys su papildomu langu, užtikrinančiu optimalų matomumą keleivio pusėje.“

30 elektrinių sunkvežimių, kurie bus pristatyti 2023 metais, yra tik pirmasis CCEP žingsnis. „Žengsime tolimesnius žingsnius link mūsų parko dekarbonizacijos ir stebėdami rinkos vystymąsi, sieksime nustatyti mūsų transporto parko ateitį atsižvelgiant į didesnius atstumus, autonomiškumą ir sunkesnius krovinius“, – aiškina An Vermeulen.

Nuolatinės inovacijos

CCEP siekia žvelgti į ateitį bendradarbiaudami su „Renault Trucks“. „Siekdami padėti klientams elektrifikuoti transporto parką, sukūrėme sprendimą, apimantį ir transporto priemones, ir paslaugas. Taip pat siūlome pagalbą, užtikrinančią tinkamą elektrinių sunkvežimių naudojimą. Be to, ir toliau plečiame savo elektrinių sunkvežimių pasiūlą: 2023 m. gaminsime elektrinius 44 t sunkvežimius, kurie vienu įkrovimu nuvažiuos dar toliau“, – sako Siegfriedas Van Brabandtas. „Būdami „Volvo Group“ dalimi, investuojame į viešosios įkrovimo infrastruktūros plėtrą Europoje per strategines partnerystes. Tai bus tikrai įdomus dešimtmetis mūsų pramonei, ir mes džiaugiamės, kad šioje srityje darome didelę pažangą su tokiais partneriais kaip „Coca-Cola“.

Investicijos į CO2 mažinimą siekiant tvarios ateities

Perėjimas prie elektrinių transporto rūšių yra svarbus žingsnis „Coca-Cola Europacific Partners“ siekiant neutralumo aplinkai. „Mes ir toliau investuojame į savo ilgalaikį tikslą sumažinti CO2 emisiją. Mes imamės veiksmų keliomis kryptimis: kiek tik įmanoma, mažiname pakuotes, nes tai sudaro apie 40 % mūsų ekologinio pėdsako; praėjusiais metais Belgijoje pradėjome naudoti 100 % perdirbtą plastiką visiems mūsų buteliams, ir tai sumažino mūsų emisijas 70%; ir mūsų centrui Šodfontene suteiktas anglies neutralumo sertifikatas. Šios iniciatyvos liudija mūsų norą ir toliau tvariai augti kartu su partneriais ir klientais. Tai yra mūsų indėlis siekiant mūsų tvarumo plano tikslų“, – sako An Vermeulen.

Set canonical URL
Off