Pranešimas žiniasklaidai

„Renault Trucks“ paskelbė apie naujo logistikos centro statybą Lione

Renault Trucks logistikos centras Lyone

„Renault Trucks“ pranešė apie naujo pozityvios energijos pastato statybą pačiame Liono Saint-Priest gamyklos centre. Jo plotas sieks 46 000 m2, o investicijos sieks 132 mln. eurų. Pastate, kuris bus atidarytas 2028 m., įsikurs pasaulinis prekės ženklo dalių platinimo centras.

„Renault Trucks“ atskleidė planus gamintojo istorinėje Saint-Priest vietovėje, Liono pakraštyje pastatyti naują pasaulinį atsarginių dalių ir logistikos centrą, kuris pakeis senesnes patalpas. Iš viso investuodami 132 mln. eurų į šio modernaus logistikos centro statybą, Prancūzijos gamintojas kartu su „Volvo Group“ siekia išlaikyti savo įsipareigojimą užtikrinti gamybos išteklių tvarumą.

Strateginis veiklos perkėlimas ir optimizavimas

Kadangi šimtmečio senumo paskirstymo centro pastatas Vénissieux mieste nebeatitiko aplinkosaugos ir logistikos veiklos reikalavimų, „Renault Trucks“ išnagrinėjo visas galimybes, taip pat ir persikėlimą į kitas vietas. Galiausiai gamintojas nusprendė perkelti logistikos centrą į Saint-Priest vietovę, kurioje šiuo metu yra jo ašių gamykla. Be to, šią gamyklą ruošiamasi perkelti į kaimyninį Vénissieux miestą, netoli variklių gamyklos. Per ateinančius trejus metus bus atliekami dideli logistikos centro perkėlimo į senosios gamyklos vietą darbai, kuriems pirmiausia reikės nugriauti esamą pastatą ir nukenksminti dirvožemį. Atkuriant šią pramoninę teritoriją bus saugomos natūralios dirvožemio funkcijos ir ekosistemos.

Pastatas, kuriame dirbs beveik 500 darbuotojų, sudarys lankstus, keičiamo dydžio, 46 000 m² ploto sandėlis, kuriame bus integruotas standartinis sandėliavimas, visiškai automatizuota zona skirta smulkioms detalėms, ir akumuliatorių saugojimui skirta zona.

Ateityje paskirstymo centras atitiks griežčiausius saugos standartus, įskaitant visišką pėsčiųjų, sunkvežimių ir kitų transporto priemonių srautų atskyrimą. Taip pat bus dedamos didelės pastangos siekiant pagerinti darbo ergonomiką ir patogumą, įskaitant tam tikrų  procesų robotizaciją ir sandėliavimo stelažų optimizavimą. Be to, naujos procedūros bus kuriamos bendradarbiaujant su darbuotojais.

Taip pat bus įrengtos 4 000 m² ploto biuro patalpos su bendromis darbo erdvėmis veiklos efektyvumui užtikrinti.

Pozityvios energijos pastatas

Naujasis paskirstymo centras suprojektuotas kaip pozityvios energijos pastatas. Ant viso stogo įrengtos fotovoltinės plokštės, todėl jis gamins atsinaujinančią elektros energiją ne tik savo poreikiams (įskaitant pastato šildymą, krautuvų ir elektrinių transporto priemonių įkrovimą), bet ir kaimyniniams pastatams. Pastato įrenginiai visiškai nenaudos iškastinio kuro, kadangi naudos elektros energija iš atsinaujinančių išteklių.

Be to, „Renault Trucks“ įsipareigojo apželdinti teritoriją ir pasodinti 400 medžių, taip prisidėdama prie biologinės įvairovės ir geresnės darbo aplinkos.

Šis projektas atspindi „Renault Trucks“ įsipareigojimą mažinti anglies dioksido emisijas bei yra žingsnis į priekį pereinant prie atsinaujinančiosios energijos.

Projekto įgyvendinimo planas

  • 2024: Leidimo planuoti statybas pateikimas
  • 2025: Ašių gamyklos perkėlimas į Vénissieux, kad būtų galima nugriauti esamą pastatą ir nukenksminti dirvožemį.
  • 2026: Statybų pradžia
  • 2027 pabaiga: Įrenginių perkėlimas
  • 2028 pradžia: Veiklos perkėlimas
  • 2028 vidurys: Pilna naujojo paskirstymo centro eksploatacija
Set canonical URL
Off