Turinys

Kokios energijos rūšys šiandien gali būti naudojamos sunkvežimiui?

Elektromobilumas

Green Energies

4min
Renault Trucks T High Evo

Kokios energijos rūšys ššiandien gali būti naudojamos ssunkvežimiui?

Yra 4:

  • Dyzelinas
  • Dujos
  • Vandenilis
  • Elektra

Apžvelkime jas vieną po kitos ir išsiaiškinkime, kuri iš jų bus veiksmingiausia mažinant CO2.

Atkreipkite dėmesį, kad visi nurodyti išmetamo CO2 kiekio sumažinimo skaičiai apskaičiuoti nuo lopšio iki kapo, kitaip tariant, juose atsižvelgta į visą išmetamą CO2 kiekį nuo energijos ir transporto priemonės gamybos iki jų eksploatavimo pabaigos. Šie skaičiavimai atlikti 16 tonų transporto priemonei.

Biodyzelinas

Biodyzelinas - riebalų rūgščių esteris, gaminamas iš augalinių aliejų, pavyzdžiui, rapsų, - išskiria 65 % mažiau CO2 nei iškastinis dyzelinas. Tai galėtų būti geras papildymas, siekiant sumažinti anglies dioksido kiekį krovinių vežimo kelių transportu. Šiandien tai akivaizdžiai vienas pigiausių sprendimų.

Tačiau biodyzelino naudojimą kelių transporte riboja ribotas jo kiekis, be to, jo gamybai reikia daugiau dirbamos žemės, o tai gali reikšti miškų kirtimo riziką ir konkurenciją su kitais sektoriais, pavyzdžiui, maisto gamyba.

Labai tikėtina, kad iki 2040 m. ne daugiau kaip 10 % sunkvežimių naudos šios rūšies degalus.

Sintetiniai degalai (XTL, HVO), antros kartos biodegalai, leidžia dar labiau sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Jie gaunami iš gyvulinių riebalų, naudotų aliejų ar miškininkystės atliekų, todėl nekonkuruoja su maisto produktais. Tačiau šiuo metu jų kiekiai yra labai maži ir greičiausiai tokie išliks kelis ateinančius dešimtmečius, nes tinkamų naudoti žaliavų kiekis yra ribotas.

E-dyzelinas, gaminamas naudojant atsinaujinančią elektros energiją, vandenį ir CO2 iš atmosferos, taip pat 65 proc. sumažina CO2 emisiją, palyginti su iškastiniu dyzelinu. Tačiau, kad jis taptų prieinamas, reikalingos didžiulės investicijos, kurios vis dar nėra užtikrintos.

 

Biodiesel

Dujos

Šiuo atveju kalbame apie metaną, kuris būna dviejų formų: iškastinės gamtinės dujos ir biodujos, susidarančios fermentacijos būdu dujinant organines medžiagas (biomasę).

Iškastinės gamtinės dujos leidžia tik 5 proc. sumažinti išmetamo CO2 kiekį, palyginti su dyzelinu. Todėl jos nėra perspektyvi anglies dioksido išmetimo mažinimo galimybė.

Biometanas arba biodujos, gaminamos fermentuojant arba dujinant organines medžiagas, leidžia išmesti 75 % mažiau CO2 nei naudojant dyzeliną. Tačiau biodujų kiekiai yra ir bus riboti. Todėl dėl jų naudojimo transporto sektorius konkuruos su kitais verslo sektoriais, o jų kaina (2019 m. 4 kartus didesnė nei gamtinių dujų) neabejotinai didės dėl tikėtino valstybės lėšų, skiriamų jų gamybai, sumažėjimo.

Biodujos išskiria azoto oksidus (NOx), todėl jas naudoti miestų centruose bus draudžiama. Galiausiai, jo galimas šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikis, kuris prisideda prie visuotinio atšilimo, yra 86 kartus didesnis nei CO2 per 80 metų laikotarpį, todėl jį reikia labai atidžiai stebėti, kad būtų sumažinta nuotėkio rizika jį gaminant ir transportuojant.

Tikėtina, kad nuo 2040 m. apie 10 % sunkvežimių, tikriausiai sunkiųjų, tolimųjų reisų ir statybos transporto priemonių, bus varomi biodujomis.

Vandenilis

Šiuo metu mums prieinamas vandenilis, vadinamas pilkuoju vandeniliu, gaminamas iš iškastinio metano ir išskiria 14 % daugiau CO2 nei iškastinis dyzelinas. Tačiau perėjus prie žaliojo vandenilio, gaminamo naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius ir elektrolizę, CO2 emisiją būtų galima sumažinti iki 62 %.

Šis perėjimas vyks lėtai ir didelių investicijų kaina, o kelių transportas vis dar konkuruos su kitais sektoriais, kurie neturi kitų galimybių sumažinti anglies dioksido išmetimą. Plačiu mastu jo naudoti negalima tikėtis anksčiau nei kitą dešimtmetį.

Šiuo metu vandenilio kuro elementai yra pažangiausia šią energiją naudojanti technologija. Tokie elementai vandenilį ir deguonį paverčia elektros energija. Alternatyvus vandenilio panaudojimas yra vidaus degimo varikliuose, kuriuose gali būti naudojama ne tokia gryna forma ir kuriems reikia mažiau aušinimo. Tačiau trūkumas yra tas, kad tokios sistemos išskiria nedidelį kiekį NOx, todėl jų naudojimas miestuose mažai tikėtinas, be to, jos sunaudoja šiek tiek daugiau vandenilio nei kuro elementai.

 

hydro

Elektros energija

Šiuo metu Europoje iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių arba branduolinės energijos gaminama išvalyta elektros energija, palyginti su iškastiniu dyzeliniu kuru, leidžia vidutiniškai 55 % sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, šis rodiklis gali būti net 80 % mažesnis.

Elektros variklių technologija yra lengvai pasiekiama, o baterijų darbinis įkrovimas nuolat didėja.

Neturėdami tiesioginio išmetamųjų teršalų poveikio, elektra varomi sunkvežimiai yra veiksmingiausias miestų taršos problemų sprendimas. Juos galima įkrauti naktį - ne piko valandomis - pramoninėje trifazėje jungtyje arba pagrindiniame įkrovimo terminale, jie veikia tyliai, o vairuotojams suteikia didelį naudojimo komfortą.

Nors elektrinės transporto priemonės vis dar yra brangesnės už dyzelinu varomas transporto priemones, atotrūkis nuolat mažėja, o kai kurios jų taikymo sritys, pavyzdžiui, šiukšlių surinkimas, jau yra visiškai konkurencingos. Nuo 2025 m. bendros baterijomis varomo elektrinio sunkvežimio, skirto naudoti mieste, nuosavybės ir eksploatavimo išlaidos bus mažesnės nei dyzeliniais degalais varomo sunkvežimio. Iki tos datos visų rūšių miesto reikmėms bus naudojami elektriniai sunkvežimiai.

p041776

Elektromobilumas - sprendimas, kaip vežti krovinius be anglies dvideginio

Dabartinė pramonės aplinka vežėjams toli gražu nėra paprasta: reguliavimo ir finansiniai suvaržymai, patekimo į miestų centrus apribojimai, klientų, norinčių naudotis tik aplinkai nekenksmingų transporto paslaugų teikėjų paslaugomis, spaudimas, arši konkurencija tarp paslaugų teikėjų, kainų karai... dėl tokių suvaržymų sunku pasirinkti tinkamą transporto priemonę, naudojančią nulinį anglies dioksido kiekį išmetančią energiją.

Bendrovėje „Renault Trucks" dar 2010 m. pasirinkome elektrines transporto priemones todėl, kad elektra varomos akumuliatorinės transporto priemonės yra tvariausias ir mažiausiai anglies dioksido į aplinką išskiriantis sprendimas ateinantiems metams.

Mūsų klientams, pasirinkusiems elektromobilumą, teigiamo ir neigiamo poveikio balansas taip pat yra palankus, o tokie argumentai yra išnykusi arba smarkiai sumažėjusi tarša (CO2, NOx, triukšmas), didesnis komfortas vairuotojams ir geresnis jų įmonių įvaizdis.

  • Atlikę sunkvežimių, jų bendrųjų eksploatacijos sąnaudų, naudojimo patogumo ir anglies dioksido neišskiriančių degalų prieinamumo analizę „nuo lopšio iki kapo", numatėme, kad iki 2023 m. keturios turimos degalų rūšys bus naudojamos tokiomis proporcijomis iki 2040 m:
  • 0 % sunkvežimių, naudojančių iškastinį dyzeliną arba gamtines dujas.
  • Iki 20 % sunkvežimių, naudojančių biokurą sunkiausiems tikslams (tolimųjų reisų, sunkiosios statybos ir kt.).
  • Maždaug 80 % sunkvežimių, naudojamų sudėtingiausioms reikmėms, bus su įkraunamomis elektrinėmis baterijomis arba dekarbonizuotais vandenilio kuro elementais. Tiksli šių dviejų energijos šaltinių naudojimo proporcija dar nežinoma.

Mūsų elektriniai sunkvežimiai nuo 2020 m. masiškai gaminami Blainville-sur-Orne (Prancūzija) esančioje gamykloje ir šiandien turime antrą pagal dydį elektrinių transporto priemonių parką keliuose - šiuo metu eksploatuojama daugiau kaip 600 sunkvežimių. Iki 2023 m. birželio pabaigos, nuvažiavę daugiau nei 8 mln. kilometrų, jie sutaupys 7 500 tonų CO2.

p041018

Atsisiųskite mūsų nemokamą dokumentą ir gaukite žingsnis po žingsnio vadovą, kaip sklandžiai dekarbonizuoti savo transporto priemonių parką.

Internetinis mokymas, kaip suprasti transporto pramonės dekarbonizaciją

Set canonical URL
Off