Transporto sprendimas

Koks elektrinių sunkvežimių akumuliatorių poveikis aplinkai?

Elektromobilumas

4min
Renault Trucks D E-TECH en recharge dans une station électrique - nouveau facelift avec équipement GSR (General safety regulation ; règlement de sécurité général)

When switching to a fleet of electric trucks, a frequently asked question is whether the batteries have an impact on the environment. At Renault Trucks, we limit this impact. By keeping a track of all of batteries that we introduce to the market, we can monitor their performance in order to optimise them. Throughout their use, we can service them to extend their use. Once they reach end of life, we have reconditioning and recycling facilities. Discover our commitments to limit the environmental impact of the batteries in our electric trucks.

Koks yra mūsų akumuliatorių gamybos poveikis aplinkai?

"Volvo" grupė ėmėsi veiksmų, kuriais siekiama užtikrinti, kad ličio, būtino ličio jonų akumuliatoriams gaminti, gavyba būtų vykdoma tausojant aplinką ir kasyklose dirbančių žmonių sveikatą. Užtikriname, kad mūsų tiekėjai laikytųsi EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) narių patvirtintų tarptautinių rekomendacinių ženklų. Taip yra beveik visų jų atveju.

Akumuliatoriams gaminti naudojamos iškasenos, įskaitant ličio jonų, grafitą, nikelį ar kobaltą, nėra retieji metalai. 2021 m. paskelbtoje ataskaitoje Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) apskaičiavo, kad šiandien Žemėje yra pakankamai atsargų baterijoms gaminti (šaltinis: T&E viešųjų pranešimų apie planuojamus akumuliatorių elementų gamybos pajėgumus stebėsena, 2021 m. balandis).

Šių veiksmų ir savo įsipareigojimų dėka gerokai sumažiname savo baterijų poveikį aplinkai.

Man charging Renault Trucks E-Tech D

Are electric truck batteries bad for the environment?

Potential global warming due to battery production is quickly compensated with an electric truck! For example, making the four 66 kWh battery packs necessary for the Renault Trucks E-Tech D currently emits 20 tons of CO2. But its use allows to save 30 tons of CO2 per year compared to its diesel counterpart (in France). CO2 emissions due to battery production are therefore rapidly compensated.

Koks akumuliatoriaus veikimo laikas?

Akumuliatoriaus eksploatavimo trukmė priklauso nuo kelių veiksnių. Akumuliatoriaus ilgaamžiškumui didelę reikšmę turi transporto priemonės vairavimo būdas ir akumuliatoriaus įkrovimo praktika. Kad akumuliatoriaus tarnavimo laikas būtų kuo ilgesnis, siūlome mokymo kursus padėkite vairuotojams teisingai naudoti akumuliatorius ir įkrauti juos geriausiomis sąlygomis. Tai taip pat padidina jūsų pelningumą valdant elektrinių sunkvežimių parką. Kartu siūlome keletą stebėsenos priemonių. Šios priemonės realiuoju laiku stebi jūsų akumuliatorių būklę (arba SOH būklę) ir pateikia priežiūros planą, kuris vėlgi užtikrina maksimalų tarnavimo laiką. Mūsų techninės priežiūros sutartys yra pritaikytos elektra varomoms transporto priemonėms, taip pat atsižvelgiama į jūsų verslo veiklos apribojimus. Be to, kad užtikrintai pereitumėte prie elektrinių transporto priemonių, savo akumuliatoriams suteikiame nuo 2 iki 8 metų garantiją., priklausomai nuo modelio.

Ką daryti, jei akumuliatoriai tampa mažiau efektyvūs?

"Renault Trucks" skiria pirmąjį akumuliatoriaus tarnavimo laiką ir vadinamąjį antrąjį tarnavimo laiką. Pirmasis akumuliatoriaus tarnavimo laikas - tai visas jo naudojimo laikas nuo tada, kai jis buvo sumontuotas jūsų sunkvežimyje. Antrasis akumuliatoriaus naudojimo laikas gali būti tas pats (tačiau gali būti naudojamas kitame sunkvežimyje), priklausomai nuo naudojimo būdo ir reikalavimų, arba naudojamas naujoje stacionarioje įrangoje.

Kai akumuliatoriaus eksploatacinės savybės nebeatitinka paskirties, akumuliatorius pakeičiamas. Manome, kad pirmasis akumuliatoriaus naudojimo sunkvežimyje laikas baigiasi, kai didžiausia naudingoji energija sudaro maždaug 80 % pradinės talpos. Apskaičiuota, kad šio pirmojo naudojimo trukmė yra nuo 6 iki 10 metų, priklausomai nuo taikymo srities.

Kas atsitinka su išimtu akumuliatoriumi? Keletas operacijų siūlo šiam akumuliatoriui antrąjį gyvenimą. Pagal sugedusio akumuliatoriaus atliktą diagnostiką galima pakeisti tik sugedusius modulius (elementų paketą), kad būtų atkurtas beveik pradiniam lygiui artimas veikimas ir pratęstas akumuliatoriaus eksploatavimo laikas, kuris vėliau bus naudojamas antrą kartą. Tai vadiname atnaujinimu.

Taip pat galima visiškai atnaujinti akumuliatorių, pakeičiant visus modulius. Tada akumuliatorius iš naujo gaminamas. Tai reiškia, kad jis gali būti naudojamas pakartotinai, o ne perdirbamas per anksti.

Atnaujintas akumuliatorius saugomas mūsų sandėliuose ir yra paruoštas tiekti į sunkvežimį.

batteries on a Renault Trucks E-Tech D truck

Kas atsitinka su baterijomis pasibaigus jų eksploatavimo laikui?

Siekdami gerokai sumažinti akumuliatorių poveikį aplinkai, dedame visas pastangas, kad jie būtų naudojami visą eksploatavimo laikotarpį ir net kituose veiklos sektoriuose. Pasibaigus pirmajam jų naudojimo laikui, mes juos perimame ir vėl panaudojame kitoje srityje. Akumuliatoriai arba panaudoti jų moduliai vis dar turi didelę energijos kaupimo talpą ir gali būti naudojami stacionariems energijos kaupimo tikslams, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto sektoriuje. Galimybių pakartotinai naudoti yra daug, o antrasis jų naudojimo laikas gali trukti nuo 10 iki 15 metų. Tai vadiname pakartotiniu panaudojimu, kuris yra neatsiejama mūsų žiedinės ekonomikos požiūrio dalis.

Kartu su savo partneriu " Neotrucks" taip pat sukūrėme modernizavimo tinklą, kuriame siūlome dyzelinio sunkvežimio pertvarkymas į elektromobilį.

Kas susiję su baterijų perdirbimu?

Kai akumuliatoriai nebėra pakankamai efektyvūs antram (o gal net trečiam) gyvenimui, pasirūpiname jų perdirbimu. Perdirbimas labai svarbus žiedinei ekonomikai ir atitinka atsakingą požiūrį į visą jūsų veiklos dekarbonizacijos procesą. Perdirbdami akumuliatorius atskiriame sudedamąsias dalis, kad jas būtų galima naudoti pakartotinai. Vienas iš svarbiausių punktų yra pakartotinis žaliavų naudojimas. (grafitas, litis, nikelis ir kt.). Juos galima surinkti ir vėl panaudoti gamyboje. Tokia praktika sumažina tiekimo poreikius, o kartais net padidina efektyvumą: pavyzdžiui, perdirbtas litis yra efektyvesnis už šviežiai išgautą litį! Taip elgdamasi "Renault Trucks" galvoja apie Europos reglamentą, pagal kurį iki 2030 m. gamintojai privalės perdirbti ne mažiau kaip 70 proc. akumuliatoriaus svorio.

Jie mumis pasitiki

"Delanchy Group" naudoja "Renault Trucks" elektrinius sunkvežimius

Kiekvieną naktį 15 aukščiausios klasės Paryžiaus parduotuvių gauna prekių elektriniu sunkvežimiu

Feldschlösschen : nuo 2013 m. mūsų elektriniai sunkvežimiai suteikia mums konkurencinį pranašumą

Susisiekite su mumis

Sutinku, kad pateikdamas šią formą "Renault Trucks" saugotų ir laikytų mano asmeninius duomenis tiek laiko, kiek to reikės pateiktai informacijai įvertinti ir kad galėtų su manimi susisiekti šiuo konkrečiu klausimu. Mano duomenys taip pat gali būti perduoti "Renault Trucks" partneriams ir platintojams, kurie galės patenkinti mano poreikį.
Sutinku gauti naujienas ir informaciją apie "Renault Trucks" produktus ir renginius. Šiuos pranešimus galėsiu sustabdyti kiekviename gautame el. laiške.
Set canonical URL
Off